FacebookMail

Nie zarzucaj sieci na życie – program zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży

Fundacja Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis od 7 stycznia 2019 roku realizuje projekt „Nie zarzucaj sieci na życie – program zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży”.

Fundacja Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis od 7 stycznia 2019 roku, już po raz drugi, realizuje projekt „Nie zarzucaj sieci na życie – program zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży”, finansowy ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Fundacja otrzymała wsparcie finansowe na realizację działań projektowych w ramach zadania konkursowego: „Realizacja działań profilaktyki uniwersalnej skierowanej do dzieci i młodzieży z zakresu problematyki uzależnień behawioralnych, ze szczególnym uwzględnieniem nadużywania komputera i Internetu”.

Głównym założeniem projektu jest zrealizowanie zajęć edukacyjno-profilaktycznych na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego i niewłaściwego używania Internetu. Celem prowadzonych zajęć ma być kształtowanie u uczniów bezpiecznego i konstruktywnego wzorca korzystania z nowych technologii i promowanie zdrowego stylu życia. Projekt zakłada realizację działań edukacyjno-profilaktycznych przeciwdziałających zagrożeniom wynikającym z nadmiernego i niewłaściwego korzystania z Internetu. Adresatami tych działań są uczniowie szkół podstawowych i średnich z województwa łódzkiego. W czasie trwania projektu realizowane są zajęcia dla 175 grup uczniów (łącznie 2100 uczniów). Podczas zajęć uczniowie poznają problematykę uzależnienia od Internetu, zagrożeń płynących z sieci, sposobów chroniących przed tymi zagrożeniami. Będą także mieli okazję przyjrzeć się własnym nawykom korzystania z sieci oraz przeanalizować swój wzorzec używania Internetu. Zamierzonym efektem naszego przedsięwzięcia o charakterze edukacyjno-profilaktycznym jest wypracowanie wśród uczniów bezpiecznego i konstruktywnego wzorca korzystania z nowych technologii oraz utrwalenie zdrowego stylu życia.

Zajęcia prowadzą pedagodzy, specjaliści terapii uzależnień posiadający doświadczenie z zakresu terapii uzależnień behawioralnych i zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Projekt będzie realizowany do 20 grudnia 2019 roku. W intensywnym okresie dwunastu miesięcy wykonawcy działań projektowych i ich odbiorcy-beneficjenci z pewnością pogłębią wiedzę o uzależnieniach behawioralnych, a tym samym nauczą się wdrażać w życie modele zachowań gwarantujących bezpieczeństwo i gwarancję zdrowia somatycznego, jak i psychicznego.

Koordynator:
Patrycja Król
Telefon: 888 900 980
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

„Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.”

 

Fundacja Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis

ul. Gdańska 90, lok. 1-3, 90-508 Łódź
KRS: 0000542091 | NIP: 7292707186 | Regon: 360728903
Konto bankowe: 47 2030 0045 1110 0000 0417 3460
telefon: 888 990 980 - czynny poniedziałek-piątek: 10.00-18.00, sobota: 10.00-14.00
e-mail: fundacja@vissalutis.pl