Zapraszamy do udziału w szkoleniu
Skuteczne motywowanie do zmiany zachowań
Osoby nadużywające substancji psychoaktywnych, uzależnione, zachowujące się destrukcyjnie wobec siebie i otoczenia przejawiają małe zainteresowanie zmianą swoich zachowań i niechętnie korzystają z oferty pomocy psychologicznej. Wśród osób pomagających mają opinię opornych, niekonsekwentnych, słabo współpracujących.
Metoda Dialogu Motywującego Millera i Rollnicka jest efektywnym sposobem pracy z osobami nieświadomymi swoich problemów lub niegotowymi do podjęcia zobowiązania do zmiany. Metoda ta opierająca się na uznaniu podmiotowości i autonomii klienta pomaga mu w niekonfrontacyjny, bezpieczny sposób zobaczyć rozbieżność między jego potrzebami, wartościami, celami, dążeniami – a zachowaniami, które prezentuje. Pomaga mu zwiększyć świadomość problemu i przekroczyć ambiwalencję w podejmowaniu decyzji o zmianie.
Program
Program zajęć obejmował będzie 16 godzin wykładów i ćwiczeń w zakresie następujących tematów:

- Podstawy teoretyczne dialogu motywującego
- Zastosowanie dialogu motywującego w różnych obszarach pomagania
- Duch dialogu motywującego
- Procesy dialogu motywującego
- Techniki stosowane w dialogu motywującym
Prowadząca
Jadwiga Fudała – socjolog, specjalista psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA nr 41), terapeuta motywujący (certyfikat PTTM nr 41), organizator systemu lecznictwa odwykowego w zakładach karnych, wieloletni wykładowca Szkoły Wyższy Psychologii Społecznej oraz Szkoły Wyższej Finansów i Zarządzania, autorka licznych artykułów i publikacji w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Od lat prowadzi szkolenia różnych grup zawodowych: terapeutów uzależnień, lekarzy, sędziów rodzinnych, kuratorów, pracowników pomocy społecznej, członków GKRPA, księży, przedstawicieli samorządów, których celem jest poszerzenie umiejętności i zwiększenie skuteczności uczestników w rozwiązywaniu problemów alkoholowych występujących w obszarach ich funkcjonowania. Od listopada 2005r. do grudnia 2020r. kierownik Działu Lecznictwa Odwykowego i Programów Medycznych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Uczestnicy
Szkolenie adresowane jest do specjalistów psychoterapii uzależnień, instruktorów terapii uzależnień, psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy, pracowników socjalnych i innych pracowników służb społecznych, kuratorów, pielęgniarek, członków gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, studentów psychologii, socjologii, pedagogiki, resocjalizacji, pracy socjalnej. Uczestnicy szkolenia otrzymują zaświadczenie potwierdzające podniesienie kwalifikacji zawodowych, wydane przez Fundację Vis Salutis.
Termin
22.10.2022-23.10.2022
Łącznie 16 godzin dydaktycznych w godzinach: 09:00–16:15 (sobota) i 09:00–16:15 (niedziela) – z przerwą obiadową i przerwami na kawę.
Miejsce
ONLINE w aplikacji ZOOM
Siedziba Fundacji Vis Salutis – Łódź, ul. Gdańska 90, lok. 1-3, p. I
Koszty
- 500 zł. – cena ze zniżką dla osób które dokonają zapisu do 30.09.2022 roku,
- 550 zł. – pełna cena.
Zgłoszenia
Liczy się kolejność zgłoszeń. Grupa będzie liczyć maksymalnie 20 osób.
Uwaga: W przypadku rezygnacji ze szkolenia po 01.09.2022 r. nie będą zwracane opłaty za szkolenie.
Kontakt w sprawie szkolenia
Sekretariat Fundacji
ul. Gdańska 90, lok. 1-3, 90-508 Łódź
telefon: 888-990-980, e-mail: fundacja@vissalutis.pl
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00