Zapraszamy do udziału w konferencji


Dnia 26.03.2022 roku o godzinie 10:00 rozpocznie się VI Doroczna Konferencja Fundacji Vis Salutis – Wyzwania w Psychoterapii i Psychoedukacji.
Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest

‘’Izolacja społeczna jako katalizator cierpienia – pokłosie pandemii’’

Niniejsza Konferencja stanowi kontynuację prowadzonego od 2016 roku cyklu (odbywającego się dotychczas pod nazwą „Uzależnienia a wyzwania terapii i edukacji”), który z roku na rok gromadzi coraz liczniejsze grono ekspertów i osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i kompetencji w dziedzinie psychoterapii.  Towarzysząca nam od 2 lat sytuacja epidemiologiczna skłoniła wielu z nas do poszukiwania nowych form komunikacji za pośrednictwem dostępnych mediów społecznościowych  jednocześnie uświadamiając fakt towarzyszącej nam technologizacji życia. W związku z pojawieniem się nowych technologii w przestrzeni edukacji postanowiliśmy przenieść na stałe naszą konferencję na kanał YouTube.

Wstęp wolny.

Mamy nadzieję, że dzięki tej nowej tradycji konferencja, trafi do jeszcze szerszego grona odbiorców. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do środowisk naukowych, terapeutycznych i wychowawczych.

 

10:00Otwarcie konferencji.


10:05 – Zdrowie psychiczne i używanie substancji w trakcie pandemii – co się zmieniło a co nie.
 – dr hab. Jan Chodkiewicz, prof. UŁ / Uniwersytet Łódzki, Fundacja Vis Salutis

Psycholog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Pracownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychopatologii w Instytucie Psychologii UŁ. Dydaktyk w Fundacji Vis Salutis.


10:50Dobre życie w trudnych czasach – poszukiwanie rozwiązań i zasobów w dobie pandemii.
dr n. zdr. Katarzyna Siedlecka-Pasierbiak / Fundacja Vis Salutis

Psycholog, certyfikowany terapeuta SFBT, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Od kilku lat jest związana z Fundacją Promocji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis gdzie przygotowuje do zawodu przyszłych psychoterapeutów uzależnień. Realizuje swoją pasję jaką jest pomoc ludziom i psychoterapią pracując w SP ZOZ im. J. Babińskiego w Łodzi, w Poddębickim Centrum Zdrowia oraz prowadząc prywatną praktykę.


11:35 – Zagrożenia suicydalne w erze pandemii COVID-19.
 – dr n. zdr. Tytus Koweszko / Warszawski Uniwersytet Medyczny, Fundacja Vis Salutis

Specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta (certyfikaty  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii), specjalista terapii środowiskowej, suicydolog, pracownik naukowo-dydaktyczny w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.


12:30 Czy pandemia zostawi swój ślad w psychice wszystkich ludzi? 
– dr Andrzej Śliwerski / Uniwersytet Łódzki, Fundacja Vis Salutis

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Prowadzi terapię indywidualną (przede wszystkim zaburzeń afektywnych i lękowych). Adiunkt w Zakładzie Psychopatologii i Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, zajmuje się badaniem podatności poznawczej na zaburzenia emocjonalne. Dydaktyk w Szkole Psychoterapii Vis Salutis.


13:45 – Skazani na siebie czy cieszący się sobą? – rodzina wobec wyzwań pandemicznych.
– mgr Joanna Wawerska-Kus / Fundacja Vis Salutis

Psychoterapeutka, superwizorka PARPA i KBdPN, od wielu lat pracująca z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA, autorka licznych publikacji opisujących praktykę pracy terapeutycznej.


14:30 – W cieniu pandemii, wyzwania diagnostyczne i terapeutyczne w kontekście dzieci z trudnościami szkolnymi.
– mgr Anna Wróblewska / Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Specjalista psychologii klinicznej/neuropsycholog, certyfikowany terapeuta kognitywny IE, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju. Pracownik Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.


15:10Zakończenie konferencji.

 

Zapraszamy!

 


  Kontakt w sprawie konferencji


Sekretariat Fundacji
ul. Gdańska 90, lok. 1-3, 90-508 Łódź 
telefon: 888-960-980, e-mail: sekretariat@vissalutis.pl 
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00