Poradnia Leczenia Uzależnień

O nas

Pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych (narkotyki, leki) oraz uzależnionym behawioralnie (hazard), a także ich rodzinom i bliskim (m.in. współuzależnienie, DDA). Osobom zgłaszającym się do naszej poradni zapewniamy kompleksową opiekę i wsparcie. Jesteśmy zespołem interdyscyplinarnym – w naszym gronie są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: lekarze psychiatrzy, psychologowie, pedagodzy, psychoterapeuci, specjaliści psychoterapii uzależnień, specjaliści w zakresie pomocy socjalnej. Dbamy o to, by praca z pacjentami przebiegała w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i życzliwości. Istotne jest także wzajemne zaufanie i relacja oparta na empatycznym zrozumieniu. Kierujemy się indywidualnym podejściem do osób zgłaszających się do nas po pomoc, uwzględniamy ich aktualną sytuację życiową.

Oferta

Kogo leczymy:

 • uzależnionych lub szkodliwie używających alkoholu i innych środków psychoaktywnych,
 • uzależnionych behawioralnie (hazard),
 • bliskich osób uzależnionych (partnerzy – tzw. współuzależnienie, dorosłe dzieci – DDA, DDD, i innych, którzy doświadczają cierpienia z powodu uzależnienia ważnej dla nich osoby).

Formy pomocy

 • porady konsultacyjno-diagnostyczne (60 min.),
 • terapia indywidualna – poziom podstawowy i pogłębiony (50 min.),
 • terapia grupowa – poziom podstawowy i pogłębiony (120 min.),
 • dialog motywujący (50 min.),
 • krótkoterminowa terapia pary w uzależnieniu (60 min.),
 • interwencja kryzysowa (60 min.),
 • poradnictwo socjalne (50 min.).

Terapia par

Krótkoterminowa terapia pary w uzależnieniu

To działanie terapeutyczne mające na celu niesienie pomocy parze, w której występuje problem nadużywania lub uzależnienia od alkoholu, lub innych substancji psychoaktywnych. Jego podstawowe cele to wspieranie pary w radzeniu sobie z sytuacją leczenia osoby nadużywającej/uzależnionej, poprawa funkcjonowania pary, a także rozpoznawania czynników podtrzymujących problem oraz tych sprzyjających procesowi zdrowienia. Terapia obejmuje 8-10 spotkań: spotkania diagnostyczno-motywujące oraz sesje przeznaczoną na pracę nad odkrywaniem i wzmacnianiem zasobów pary, poprawę komunikacji, funkcjonowania w rolach, w tym w rolach rodzicielskich oraz pracę w obszarze intymności w parze.

Spotkanie rodzinne w ramach terapii indywidualnej

Zdarza się, że w trakcie terapii indywidualnej pacjent w porozumieniu z terapeutą uzna, że istotne mogłoby okazać się zaproszenie na sesję ważnej dla niego osoby. Cele takiego spotkania mogą być rozmaite od poszerzenia wywiadu do wsparcia we wprowadzaniu zmian w funkcjonowaniu pacjenta. Zorganizowanie takiego spotkania każdorazowo musi być jednak ustalone z terapeutą.

Spotkania Online i Stacjonarne

Istnieje możliwość spotkania się z naszymi terapeutami w formie stacjonarnej jak i online. Osoby pragnące skorzystać z oferty naszej Poradni zapraszamy na spotkania za pośrednictwem ZOOM/Skype lub w siedzibie Fundacji przy ul. Gdańskiej 90, I piętro. Rezerwacji wizyty należy dokonać poprzez kalendarz rezerwacji udostępniony dla każdego z naszych terapeutów.

Osoby, które potrzebują pomocy przy umawianiu spotkań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 888-960-980, lub mail sekretariat@vissalutis.pl, w celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie takiej formy spotkania.

Nasz zespół

Arkadiusz Bazelak
psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień
Małgorzata Beda
psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień
Barbara Drzewiecka
psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień
Monika Grabowska
psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień
Aleksandra Komorowska
specjalista psychoterapii uzaleznień
Anna Polatowska
specjalista psychoterapii uzależnień
Katarzyna Sońta-Sobiesiak
specjalista w dziedzinie psychoterapii uzależnień
Tomasz Wadlewski
specjalista psychoterapii uzależnień

Cennik

terapia indywidualna ( 50 min. ) –170 zł.
terapia par ( 60 min. ) – 200 zł.
terapia grupowa ( 120 min. ) – 100 zł.

W związku z różnorodnością oferty terapeutycznej Poradni oraz wypełniania statutu Fundacji, ceny niektórych usług mogą się różnić od podanych powyżej. Informacja na ten temat podawana jest przy poszczególnych ofertach. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy sekretariat@vissalutis.pl lub telefoniczny 888-960-980.

Rezerwuje wizytę i płacę

Aby zarezerwować wizytę zarejestruj się. Jeśli posiadasz już konto w naszym portalu zaloguj się.

  Rejestracja wizyty:
  Zaloguj się:

  Kontakt

  Sekretariat Fundacji
  ul. Gdańska 90, lok. 1-3, 90-508 Łódź
  telefon: 888-960-980, e-mail: sekretariat@vissalutis.pl
  biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00

  12