Co trzeba zrobić, żeby zostać psychologiem? Żeby zostać psychologiem, należy ukończyć specjalny kierunek studiów. Polskie prawo wymaga, aby przyszły psycholog odbył pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. Ten wymóg jest obowiązkowy, aby móc prowadzić terapię.

Co trzeba zrobić, żeby zostać psychologiem o danej specjalizacji?

Dodatkowo absolwent ma możliwość ukończenia kilkuletniej specjalizacji podyplomowej z wybranego nurtu psychologii. Do wyboru są m.in.:

  • psychologia kliniczna
  • neuropsychologia
  • psychologia sądowa
  • psychologia reklamy
  • psychologia pracy
  • psychologia rozwojowa
  • psychologia dziecięca

Zawód psychoterapeuty — wymagania formalne

Wymogiem koniecznym do zostania psychoterapeutą jest ukończenie studiów wyższych. Choć wybór kierunku nie jest ściśle określony, dobrze, aby była to dziedzina związana z psychologią, medycyną lub pedagogiką. Będzie to wówczas doskonałą bazą do dalszej edukacji. Do wykonywania tego zawodu konieczne są bowiem specjalistyczne kursy psychoterapii, obejmujące różnego typu problemy i zaburzenia. Oczywiście, aby dobrze zajmować się pacjentami, należy nieustannie poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. W praktyce oznacza to więc, że osoba pretendująca do tej roli, cały czas się uczy. Proces edukacji obejmuje również zajęcia praktyczne i staż, na przykład w placówkach niosących pomoc psychologiczną.

Oferta Vis Salutis

W naszej Szkole Psychoterapii świadczymy ofertę na najwyższym poziomie. Oferujemy szeroki wybór kursów oraz szkoleń, które kształcą doskonałą kadrę przyszłych psychoterapeutów. Co więcej, zajęcia dopasowane są do współczesnych potrzeb pacjentów. Dysponujemy wykwalifikowanym gronem nauczycieli oraz świetnie wyposażonym zapleczem dydaktycznym. Dzięki temu nasze mury opuszczają wyłącznie najlepiej przygotowane osoby, które potrafią nieść skuteczną pomoc potrzebującym.

Zastanawiasz się jak rozwijać swoją karierę? Rozważ studia podyplomowe psychologii lub kurs psychoterapii. Szkoła psychoterapii Vis Salutis oferuje profesjonalną kadrę praktyków i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.