O nas

Pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych (narkotyki, leki) oraz uzależnionym behawioralnie (hazard), a także ich rodzinom i bliskim (m.in. współuzależnienie, DDA). Osobom zgłaszającym się do naszej poradni zapewniamy kompleksową opiekę i wsparcie. Jesteśmy zespołem interdyscyplinarnym – w naszym gronie są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: lekarze psychiatrzy, psychologowie, pedagodzy, psychoterapeuci, specjaliści psychoterapii uzależnień, specjaliści w zakresie pomocy socjalnej. Dbamy o to, by praca z pacjentami przebiegała w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i życzliwości. Istotne jest także wzajemne zaufanie i relacja oparta na empatycznym zrozumieniu. Kierujemy się indywidualnym podejściem do osób zgłaszających się do nas po pomoc, uwzględniamy ich aktualną sytuację życiową.


Oferta

Kogo leczymy:

  • uzależnionych lub szkodliwie używających alkoholu i innych środków psychoaktywnych,
  • uzależnionych behawioralnie (hazard),
  • bliskich osób uzależnionych (partnerzy – tzw. współuzależnienie, dorosłe dzieci –DDA, DDD, i innych, którzy doświadczają cierpienia z powodu uzależnienia ważnej dla nich osoby).

Formy pomocy:

  • porady konsultacyjno-diagnostyczne (60 min.),
  • terapia indywidualna – poziom podstawowy i pogłębiony (50 min.),
  • terapia grupowa – poziom podstawowy i pogłębiony (120 min.),
  • dialog motywujący (50 min.),
  • krótkoterminowa terapia pary w uzależnieniu (90 min.),
  • interwencja kryzysowa (60 min.),
  • poradnictwo socjalne (50 min.).

Terapia par:

Krótkoterminowa terapia pary w uzależnieniu

To działanie terapeutyczne mające na celu niesienie pomocy parze, w której występuje problem nadużywania lub uzależnienia od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Jego podstawowe cele to wspieranie pary w radzenia sobie z sytuacją leczenia osoby nadużywającej/uzależnionej, poprawa funkcjonowania pary, a także rozpoznawania czynników podtrzymujących problem oraz tych sprzyjających procesowi zdrowienia. Terapia obejmuje 8-10 spotkań: spotkania diagnostyczno-motywujące oraz sesje przeznaczona na pracę nad odkrywaniem i wzmacnianiem zasobów pary, poprawę komunikacji, funkcjonowania w rolach, w tym w rolach rodzicielskich oraz pracę w obszarze intymności w parze.

Spotkanie rodzinne w ramach terapii indywidualnej

Zdarza się, że w trakcie terapii indywidualnej pacjent w porozumieniu z terapeutą uzna, że istotne mogłoby okazać się zaproszenie na sesję ważnej dla niego osoby. Cele takiego spotkania mogą być rozmaite od poszerzenia wywiadu do wsparcia we wprowadzaniu zmian w funkcjonowaniu pacjenta. Zorganizowanie takiego spotkania każdorazowo musi być jednak ustalone z terapeutą.


Spotkania Online i Stacjonarne

Istnieje możliwość spotkania się z naszymi terapeutami w formie stacjonarnej jak i online. Osoby pragnące skorzystać z oferty naszej Poradni zapraszamy na spotkania za pośrednictwem ZOOM/Skype lub w siedzibie Fundacji przy ul. Gdańskiej 90, I piętro. Rezerwacji wizyty należy dokonać poprzez kalendarz rezerwacji udostępniony dla każdego z naszych terapeutów. Osoby, które potrzebują pomocy przy umawianiu spotkań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 888-960-980, lub mail sekretariat@vissalutis.pl, w celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie takiej formy spotkania.


Nasz zespół


Cennik

terapia indywidualna ( 50 min. ) –170 zł.
terapia par ( 60 min. ) –
200 zł.
terapia grupowa ( 120 min. )100 zł.

W związku z różnorodnością oferty terapeutycznej Poradni oraz wypełniania statutu Fundacji, ceny niektórych usług mogą się różnić od podanych powyżej. Informacja na ten temat podawana jest przy poszczególnych ofertach. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy sekretariat@vissalutis.pl lub telefoniczny 888-960-980.


Rezerwuję wizytę i płacę

Klikając “Kontynuuj” oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Poradni oraz z Polityką Prywatności i akceptuję treść obu dokumentów. Kontakt


Sekretariat Fundacji
ul. Gdańska 90, lok. 1-3, 90-508 Łódź
telefon: 888-960-980, e-mail: sekretariat@vissalutis.pl
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00