Kursy terapii zajęciowej wyznają jedno z podstawowych założeń, a jest nim opracowanie terapii w ten, aby mogli w harmonijny sposób zintegrować się ze swoim najbliższym otoczeniem. Jej główne elementy stanowią zajęcia ruchowe oraz artystyczne, które nie tylko rozwijają u pacjentów zdolności manualne i aktywują ich fizycznie. To także praktyka wspierająca chorego na wielu szczeblach. Pozwala mu poczuć się lepiej, odkryć swoje, często nieznane wcześniej, umiejętności. Uczestnictwo w terapii zajęciowej umożliwia ponadto otwarcie się na życie w społeczności.

Co dają kursy terapii zajęciowej?

Kursy terapii zajęciowej szczególnie są skierowane dla osób mających już wykształcenie w tej dziedzinie. Tzn. są po studiach psychologicznych lub pedagogicznych. Oczywiście nie wyklucza to możliwości zapisania się osób będących po innych studiach a chcących podnosić swoje kwalifikacje. Przede wszystkim chodzi o to, że osoby mające już pewną wiedzę w tym zakresie o wiele łatwiej przyswoją nowe informacje i wprowadzą je do praktyki.

Musimy wiedzieć, że kurs terapeutę zajęciowego pozwala nam na podjęcie legalnego zatrudnienia między innymi w placówkach wsparcia społecznego. Prace z łatwością również można znaleźć w specjalistycznych ośrodkach dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto osoby z takim przygotowaniem będą cennym pracownikiem w placówkach opieki nad osobami starszymi. Domy opieki czy ośrodki leczenia problemów psychicznych także mogą być dobrym wyborem.

Terapeuta może także prowadzić indywidualną terapię w centrach rehabilitacyjnych w Polsce, jak i za granicą.

Zastanawiasz się jak rozwijać swoją karierę? Rozważ studia podyplomowe psychologii lub kurs psychoterapii. Szkoła psychoterapii Vis Salutis oferuje profesjonalną kadrę praktyków i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.