Podsumowując studiaPsychoterapia studia podyplomowe kreują specjalistów w zakresie oddziaływań psychoterapeutycznych.  Absolwenci potrafią zastosować właściwe techniki w leczeniu zaburzeń zdrowia. Przyszli terapeuci prowadzą terapię metodami o udowodnionej naukowo skuteczności, w szczególności metodą terapii psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej lub systemowej.

Psychoterapia studia podyplomowe, najważniejsze zadania

Podstawowym zadaniem uczelni jest wszechstronne przygotowanie do samodzielnego i profesjonalnego uprawiania psychoterapii.  Dodatkowo placówka powinna kierować się twórczą integracją dorobku wszelkich istniejących szkół psychoterapeutycznych. Koncentrować się na rozwijaniu umiejętności integracji trzech nurtów: humanistyczno-fenomenologicznego, poznawczo-behawioralnego oraz interpersonalno-psychodynamicznego.

Predyspozycje kandydatów

Kluczową rolę w profesjonalnej psychoterapii odgrywa wiedza, a także osobiste doświadczenia. Ponadto indywidualne właściwości terapeuty oraz jego umiejętności wpływają na:

  • kształt relacji i komunikacji z pacjentem,
  • rozumienie procesu psychoterapii,
  • trafność i elastyczność doboru strategii oraz procedur terapeutycznych,
  • zaangażowanie pacjenta w pracę nad zmianą osobistą.

Uczestnicy studiów podyplomowych psychoterapii mają warunki do poszukiwania takiej formy integrowania istniejących podejść terapeutycznych, które są dostosowane do ich cech indywidualnych oraz użyteczne do pracy z różnymi pacjentami.

Psychoterapia – nauka komunikacji

Umiejętności komunikacji terapeutycznej

Podsumowując studia podyplomowe  z psychoterapii, uczą jak posługiwać się profesjonalną komunikacją psychoterapeutyczną. Ta metoda pracy oparta jest na osobistych zdolnościach do tworzenia relacji pacjent – terapeuta.

Zastanawiasz się jak rozwijać swoją karierę? Rozważ studia podyplomowe psychologii lub kurs psychoterapii. Szkoła psychoterapii Vis Salutis oferuje profesjonalną kadrę praktyków i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.