Szanowni Państwo nie mamy już wolnych miejsc!

Zapraszamy do udziału w szkoleniu

Zaburzenia odżywiania – rozpoznanie, zapobieganie, leczenie.

Program

Celem szkolenia będzie interdyscyplinarne przedstawienie problematyki zaburzeń odżywiania. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z:

  • problematyką psychologii odżywania i jej podstawowymi pojęciami;
  • uwarunkowaniami stosunku do jedzenia;
  • klasyfikacją zaburzeń odżywiania w świetle DSM-V i ICD-10 oraz ich etiologią, symptomatologią i następstwami;
  • uwarunkowaniami chorób dietozależnych (nadwaga, otyłość);
  • zasadami profilaktyki zaburzeń jedzenia;
  • zasadami psychoterapii zaburzeń odżywiania w różnych paradygmatach (systemowym, behawioralno-poznawczym, psychodynamicznym).

Uczestnicy poznają również wybrane metody i narzędzia pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania ( np. Kwestionariusz Zachowań´ Związanych z Jedzeniem (KZZJ); Skala Osobistego Wpływu na Redukcje˛ Nadwagi (SOW-RN); Skala Poczucia Własnej Skuteczności w Redukcji Nadwagi (SPWS-RN); Eating Disorder Inventory, Compulsive Eating Scale; Skala Zaabsorbowania Jedzeniem (SZJ); Emotional Eating Scale (EES)).
W części praktycznej uczestnicy poprzez analizę opisów przypadków będą mieli możliwość bliższemu przyjrzeniu się funkcjonowaniu osób z zaburzeniami odżywiania.


Termin

12.09.2020-13.09.2020
Łącznie 16 godzin dydaktycznych w godzinach: 09:00–16:15 (sobota) i 09:00–16:15 (niedziela) – z przerwą obiadową i przerwami na kawę.


Koszty

  • 450 zł. – pełna cena,
  • 400 zł. – cena ze zniżką dla osób które współpracowały lub współpracują z Fundacją oraz osoby które dokonają zapisu do 31.07.2020 roku.

Miejsce

ONLINE w aplikacji zoom

Siedziba Fundacji Vis Salutis – Łódź, ul. Gdańska 90, lok. 1-3, p. I


Prowadząca

dr Dorota Mroczkowska – psycholog, socjolog, doktor nauk humanistycznych, psychoterapeutka, pracownik naukowy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi psychoterapię, która ma charakter integratywny – korzysta  ze zdobyczy różnych kierunków i szkół: terapii systemowej, humanistycznej i psychodynamicznej. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, w tym ponad 800 godzin superwizji własnej. Szkoliła się w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, oraz w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS) w Poznaniu. Obecnie uczy się w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (KCP). Odbyła też szkolenia z zakresu analizy transakcyjnej, analizy charakteru w ramach podejść psychodynamicznych, pracy z ciałem oraz terapii ericksonowskiej. Autorka i współautorka książek oraz  licznych publikacji, wystąpień i wywiadów poświęconych tematyce relacji, problemów rozwojowych i tożsamościowych oraz zaburzeń jedzenia.


Uczestnicy

Szkolenie jest skierowane do osób, które w swojej pracy zawodowej spotykają się z problematyką zaburzeń odżywiania (psychologów, terapeutów, pedagogów, lekarzy, dietetyków etc.)


Zgłoszenia

Proszę wypełnij ankietę on-line i dołączyć potwierdzenie płatności.

Trwa wczytywanie

Liczy się kolejność zgłoszeń. Grupa będzie liczyć maksymalnie 16 osób.


Uwaga: W przypadku rezygnacji ze szkolenia po 31.07.2020 r. nie będą zwracane opłaty za szkolenie


Kontakt w sprawie szkolenia


Sekretariat Fundacji
ul. Gdańska 90, lok. 1-3, 90-508 Łódź
telefon: 888-990-980, e-mail: fundacja@vissalutis.pl
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00